O nás

O nás

Hřebčín v Mlékojedech má bohatou a dlouhou historii. Byl zbudován pro účely chovu sportovních a zejména dostihových koní. V současné době se však závodní koně prohánějí po jiných areálech a Hřebčín v Mlékojedech přenechali koním rekreačním.

Naši koně jsou nám věrnými a trpělivými partnery pro toulky přírodou a relaxaci, ale i pro naše snahy o drezurní jezdecké umění, základy reiningu či parkurové skákání. Mají za to náš obdiv a úctu a my o ně pečujeme, jak nejlépe můžeme.

Hřebčín v Mlékojedech disponuje 8 hektary pastvin se stromy a přístupem do slepého ramene Labe. Naše pastviny jsou naší chloubou, udržujeme je maximálně pečlivě, abychom zajistili bezpečnost a pohodlí koní a pestrost pastvy. Koně zde tráví většinu dne hrami s koňskými kamarády a popásáním a čerpají síly pro další spolupráci s námi.

Noci tráví koníci v prostorných venkovních či vnitřních boxech. Pro naše jezdecké snažení máme rozlehlé pískové kolbiště s osvětlením a skokovým materiálem a “malou” pískovou jízdárnu. Na krásné vyjížďky jezdíme kolem Labe, kde můžeme koníky plavit, nebo jinam po širém okolí.

Kromě běžného zázemí jako je šatna a sedlovna máme také krásnou klubovnu kde pořádáme semináře a vzdělávací akce.

V současné době vede Hřebčín Markéta Jandová, dlouholetá jezdkyně a cvičitelka, která koním již od dětství věnuje každou volnou chvíli. S láskou pečuje o svěřené chlupáče, protože spokojené koňské pořechtávání je v životě nejvíc.